Relacja sensei Daniela Bukowego z wyprawy na Grand Paradiso oraz Mont Blanc:

Witam wszystkich,

22 czerwca 2017r. wybrałem się na wyprawę, której celem było zdobycie dwóch czterotysięczników:  Gran Paradiso we Włoszech o wysokości 4061 m n.p.m. położonego w regionie Doliny Aosty oraz najwyższego szczytu Europy czyli Mont Blanc 4808,73 m n.p.m.,  położonego po obu stronach granicy francusko-włoskiej w Alpach Graickich.

Dzięki Bogu zdobyliśmy szczyt Gran Paradiso w piękną słoneczną pogodę, która od samego początku nam sprzyjała:), a samo wejście na szczyt, mimo zmęczenia fizycznego, było bardzo przyjemne.

Po zdobyciu Gran Paradiso  ruszyliśmy do Francji, gdzie rozpoczęła się przygoda pt.” Mont Blanc”.

Po wejściu na wys. ok. 3100m n.p.m. rozbiliśmy namioty w naszym obozie, z którego w nocy mieliśmy zacząć atak szczytowy. Niestety mimo dobrej prognozy okno pogodowe  zamknęła burza z ulewnym deszczem i  wiatrem, który myślałem, że zwieje mnie razem z moim namiotem:) Informacja była jednoznaczna – niestety załamanie pogody ma się utrzymać aż przez 5 dni i nikt w tym czasie nie ruszy na szczyt. Mimo tego, że tym razem pogoda uniemożliwiła nam wejście na szczyt uważam wyprawę za bardzo udaną, ponieważ doświadczenie zdobyte na niej jest dla mnie bezcenne 🙂 Pozdrawiam towarzyszy, z którymi wspinaliśmy się na „ Dach Europy” –  świetna ekipa:)

Dziękuję Bogu za siłę i mam nadzieje, że doda mi jej abym niebawem wspiął się na Mont Blanc bo nie ma co zostawiać niedokończonych spraw 🙂

Dedykuję zdobycie szczytu Gran Paradiso tym, którzy teraz są w miejscu, w którym robi się przymusowy „pit stop” w drodze za swoimi marzeniami :)))))

Cieszymy się że, flaga Klubu Champion powiała na ponad 4000m n.p.m 🙂 i mamy nadzieję, że powieje jeszcze nie raz :))) Z nami zdobędziecie wszystkie szczyty swoich marzeń 🙂 OSU!!!