Champion Klub Karate Kyokushin założony został w grudniu 2016 roku przez Wojciecha Radziewicza i Aleksandrę Bukową – rodzeństwo o uznanym i w Polsce i na świecie dorobku sportowym. Oboje, byli wcześniej instruktorami oraz zawodnikami w Opolskim Klubie Karate Kyokushin. Teraz, wspólnie pragną realizować swoje pasje i dzielić się  zdobytym doświadczeniem z innymi – w nowo powstałym klubie. W 2017 roku do zespołu dołączył mąż Aleksandry – Daniel Bukowy – niezwykle utytułowany zawodnik kumite, który przez długi czas zdobywał szlify w Japonii. Champion to klub, w którym pracują instruktorzy mogący pochwalić się nie tylko wybitnymi wynikami sportowymi, ale także ponad 20 letnim doświadczeniem w szkoleniu dzieci i młodzieży. Ludzie utalentowani, kompetentni, z odpowiednim podejściem do dzieci. Tutaj zajęcia będą bardzo urozmaicone. Zawodnicy poza ćwiczeniami karate, znajdą okazję do rozwinięcia umiejętności bokserskich, walk w parterze, doskonalenia sprawności podczas ćwiczeń cross fit i jogi oraz treningu indywidualnego pod kątem zawodów sportowych.