Kyokushin pod choinką, czyli jak sprawić radość karatece.

Grudzień. Z jednej strony to miesiąc, w którym czasem narzekamy na zbyt krótkie dni, małą ilość słońca i niskie temperatury, z drugiej — miesiąc, w którym dzięki magii świąt to właśnie grudzień uwielbiamy. Święta to przede wszystkim czas, kiedy chcemy wypocząć i spotkać się z najbliższymi, najczęściej podczas wigilijnej kolacji, której nieodłącznym elementem są prezenty. A jakie prezenty są najlepsze? Te, dzięki którym osoba obdarowana wie, że Mikołaj starał się wybrać coś specjalnego tylko dla niej. Sprawdźmy więc, co ciekawego może znaleźć pod choinką karateka. Aby ułatwić wybór, wciskamy wirtualny przycisk „wyświetl od najniższej ceny” i zaczynamy!

1. Gadżety

Breloczki, naprasowanki z kanji, kubki, zeszyty, naklejki — tego typu drobiazgi cieszą nie tylko dzieci, które lubią podkreślać swoją przynależność do danego sportu wśród szkolnych kolegów. Cieszą również dorosłych, którzy korzystając z nich, mogą odrobinę „przyozdobić” np. swoje miejsce pracy. Za wymienione gadżety zapłacisz od 7 do 30 złotych.

2. Odzież

Czapki, T-shirty, bluzy, rashgurady, opaski. Ubrań nigdy nie za wiele 🙂 Część karateków uprawia sport nie tylko na sali treningowej, ale i poza nią a dodatkowa koszulka zawsze się przyda. Odzież sportowa ma do siebie to, że zużywa się dużo szybciej niż odzież noszona na co dzień, więc jest to dość bezpieczny (i uniwersalny) wybór. Przy dobrych wiatrach, element garderoby kupisz już od 30 złotych. Jeżeli klub, w którym trenuje karateka, sprzedaje własne linie odzieżowe, weź pod rozwagę również złożenie zamówienia przez trenera/instruktora.

3. Zabawki

Wersja prezentu dla dzieci. Jeżeli do tej pory nie spotkaliście niczego związanego z karate na półkach z zabawkami, podpowiadamy, że na rynku znajdują się klocki z małymi karatekami, lalki, pluszaki w kimonach (tak, są takie rzeczy 🙂 ) Koszt to 40-100 złotych.

4. Sprzęt treningowy

Wersja upominku od 15 roku życia. Do produktów, na które warto zwrócić uwagę, należą: hantle (najlepiej te z regulowanym obciążeniem, platforma do pompek, gumy oporowe, liny TRX). Za wsparcie formy sportowej swojego karateki zapłacisz od 60 do 120 złotych.

5. Ochraniacze i karategi

Największy wydatek. W dodatku, aby się na niego zdecydować, musisz chociaż trochę kojarzyć, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Najbezpieczniej będzie, jeżeli przed zakupami skonsultujesz się z kimś, kto karate już trenuje. Decydując się na zakup solidnych ochraniaczy dla osoby dorosłej, musisz wydać minimum 150 złotych, karategi to ok. 200 złotych (przy rozmiarach dziecięcych odpowiednio mniej). Nawet jeżeli w pewnym stopniu znasz się na sprzęcie i wiesz, co można kupić, upewnij się dyskretnie czy osoba obdarowana w ogóle potrzebuje nowego asortymentu, ponieważ z reguły jedna para ochraniaczy, czy też jedno kimono większości osób w zupełności wystarcza.

 

Co powinieneś przede wszystkim podarować bliskiemu Ci karatece? Swoją uwagę. Ludzie, którzy pasjonują się karate, lubią o nim rozmawiać i spędzać czas z osobami, które wykazują zainteresowanie ich ulubioną dyscypliną. Zapytaj więc o jego postępy na treningach, porozmawiaj o tym, co z treningami związane, w razie potrzeby podrzuć na salę. Nawet najlepszy prezent pod choinką nie zastąpi bliskiej osobie poświęcenia jej czasu.