W dniach 6-8 marca 2020 w Dojo Stara Wieś odbyło się Seminarium EKO dla czarnych pasów. Program seminarium przygotował przewodniczący Komitetu Technicznego EKO shihan Jan Bulow z Danii. Podczas EKO Seminarium odbył się Kurs Sedziów, który przeprowadził shihan Michael Soderkvist ze Szwecji.

Tematem Seminarium i Kursu Sędziów były kata. Odbyły się sesje teoretyczne podczas których wiele czasu poświęcono zagadnieniom Techniki, Siły i Szybkości w doskonaleniu kata w przygotowaniach do zawodów, które prowadził shihan Brian Fitkin i shihan Howard Collins. Bardzo interesujący wykład poprowadził shihan Michal Soderkvist poświęcony historii kyokushin oraz historii egzaminów na stopnie.

W drugim dniu odbył się turniej kata kobiet i mężczyzn, który miał za zadanie standaryzację kata oraz doskonalenie umiejętności sędziowskich w praktyce. Wręczono również oficjalnie nowe pasy osobom, które zdały swój egzamin w Japonii- shihan Wojciech też otrzymał swój nowy pas 🙂

W seminarium uczestniczyło 200 osób z 14 państw, z: Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Polski.

Podczas Seminarium panowała doskonała atmosfera, która udzieliła się uczestnikom również podczas Sayonara.

Organizatorem EKO Black Belt Seminar było EKO i PFKS. Klub Champion reprezentowali: shihan Wojciech Radziewicz, Aleksandra Bukowa i Anna Kolasińska.