W dniach 11-12.05.2018r. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów Karate Shinkyokushin. W turnieju wzięło udział 384 zawodników z 30 krajów. Polskę reprezentowały w kategorii kata seniorek: Aleksandra Bukowa i Anna Kolasińska z klubu Champion. Od strony sędziowskiej reprezentował nas sensei Wojciech Radziewicz.

Ania wygrała swoją pierwszą rundę kata z hiszpanką Lidią Soriano. W drugiej rundzie trafiła na konkurentkę z Węgier- Timea Berencsi, z którą wykonała kata jantsu. Niestety po bardzo dobrym wykonaniu pokazu, różnicą tylko jednego głosu, Ania nie przeszła do kolejnej rundy i otarła się o strefę medalową. Ania zaprezentowała bardzo wysoki poziom europejski kata i subiektywną decyzją sędziów musiała uznać wyższość rywalki.

Sandra pierwszą rundę przeszła wolnym losem, a w kolejnej trafiła na zawodniczkę z Rumunii, z którą wygrała po wykonaniu saiha. W ćwierćfinale pokonała vice mistrzyni z ubiegłego roku Mutina Nataliię. Natomiast w półfinale spotkała się ze zwyciężczynią turnieju ze Szwecji- Alicią Edin. Obydwie zawodniczki wykonały długie i wyczerpujące kata na wysokim poziomie technicznym. Niewielką różnicą Alicia wygrała tą rundę i Sandra uplasowała się ostatecznie na trzecim miejscu podium zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy dla Polski- jedyny wśród pań.

Kilka słów od naszej medalistki: „Dziękuję Bogu za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy. On dał mi siłę do treningów i podjęcia wyzwania, jakim są Mistrzostwa Europy. Dziękuję wszystkim za wsparcie, a medal dedykuję mojemu malutkiemu synkowi Michałowi.

W tym miejscu chciałabym zacytować słowa Mistrza Świata Marka Piotrowskiego: “Trenuj tak jakby wszystko zależało od ciebie, módl się tak jakby wszystko zależało od Boga!”