11 listopada w Święto Niepodległości w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin Kadetów U16 i Młodzieżowców U22. W hali sportowej przy wspaniałej oprawie zawody stały na najwyższym poziomie organizacyjnym oraz sportowym. Było to widowisko na pięciu matach przy udziale ok 350 zawodników z całej Europy. Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach: kata oraz kumite.

Marcel Niemczyk reprezentował nasz klub w kategorii kumite młodzieżowców -85kg. Stoczył swój pojedynek z bardzo dobrym zawodnikiem z Ukrainy. Po dwóch minutach sędziowie zadecydowali o dogrywce, po której rozstrzygnięcie miała przynieść waga. Tutaj nie było wymaganej różnicy dwóch kilogramów i zawodnicy walczyli kolejną dogrywkę, po której Marcel niestety uległ swojemu rywalowi. Przy tak małej różnicy sędziowie tym razem wskazali na zawodnika z Ukrainy, ale Marcel pokazał ducha walki i nie odpuszczał aż do końca.

Adrianna Mrówka dokładnie powtórzyła scenariusz Marcela. Ada walczyła w kategorii kobiet -55kg i swoja walkę po trzech rundach również przegrała z zawodniczką z Ukrainy.  Znów walka toczyła się bardzo zacięcie i dynamicznie. Ada wykonała trzy bardzo wysokie kopnięcia kolanem dosięgając głowy przeciwniczki, niestety nie zostały zaliczone na punkt. Podobnie jak poprzednio obie konkurentki walczyły bardzo wyrównanie. Waga nie pokazała różnicy i w ostatniej dogrywce sędziowie musieli pokazać werdykt. Pomimo przegranej jesteśmy pewni, że to doświadczenie nie pójdzie na marne.

Serdeczne podziękowania za udział w tej imprezie należą się nie tylko zawodnikom, którzy wspaniale reprezentowali barwy narodowe, ale także pozostałym członkom Championa:

Wojciech Radziewicz- sędzia zawodów i współorganizator

Daniel Bukowy- przygotowanie i sekundowanie

Ania Kolasińska- fotograf

Sandra Bukowa- współorganizator zawodów

Już wkrótce galeria z Mistrzostw!