24 lutego 2018r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego Karate Kyokushin w Tarnowie Opolskim. W turnieju wzięło udział prawie 200 zawodników z 16 klubów.  Zawody rozgrywane były na dwóch matach z podziałem na kategorie wiekowe: dzieci, kadetów, młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów.

Klub Champion z Opola reprezentowało 6 zawodników. Jako pierwszy wystartował Paweł Miś w kategorii kata. Po bardzo udanym występie niestety nie zakwalifikował się do finałowej czwórki. Następnie jego brat- Mateusz zajął 3 miejsce w kategorii kumite młodzików staczając wyrównane dwa pojedynki z dogrywkami.

Najwięcej emocji wzbudzały jednak walki w pełnym kontakcie seniorów i tu ekipa Championa była liczna. Dwóch zawodników wystąpiło w kategorii senior – 80kg: Oleksander Melnichenko oraz Jan Valczuk, który zajął ostatecznie 3 miejsce w tej kategorii. W finale turnieju kategorii ciężkiej spotkało się dwóch zawodników Championa: Kamil Kaliński oraz Bartłomiej Kałamarz, którzy stoczyli bardzo dobre walki w eliminacjach.  Ich walka finałowa trwała 6 minut i była bardzo wyrównana. Między rywalami nie było wymaganej różnicy wagi, dlatego sędziowie przyznali dodatkowe dwie minuty dogrywki. Pojedynek wygrał Bartłomiej Kałamarz. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż była to najbardziej widowiskowa walka turnieju.

Zawody zostały profesjonalnie przygotowane, przy ładnej oprawie hali. Sędzią głównym całego turnieju był prezes Championa- Wojciech Radziewicz 4 dan. Ekipę naszego klubu wspierali również sensei Sandra jako sędzia maty oraz sensei Daniel jako trener. Serdecznie gratulujemy występów!