20 października 2018r. w Tarnowskich Górach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział Ponad 220 zawodników z ponad 80 klubów z całej Polski. Champion Klub Karate Kyokushin reprezentowało dwóch zawodników: Aleksandra Bukowa oraz Volodymyr Saienko.

Aleksandra wygrała kategorię kata seniorek i tym samym zdobyła swój 24 medal na Mistrzostwach Polski. Pokonała 16 zawodniczek w tym medalistki Mistrzostw Polski i Europy. Po rywalizacji Aleksandra wykonała pokaz zwycięskiego kata do muzyki.

Kilka słów od naszej mistrzyni: „Bardzo się cieszę, że udało mi się po raz kolejny zdobyć Mistrzostwo Polski szczególnie po przerwie, jaką miałam po urodzeniu synka. Dzięki wsparciu najbliższych oraz sile od Boga pokonałam przeciwności i zdobyłam złoty medal, za co bardzo dziękuję!”

Volodymir Saienko brał udział w kategorii kumite masters +85kg i ku zdziwieniu wszystkich przegrał pojedynek o wejście w strefę medalową. Walka była bardzo wyrównana z dogrywką, po której niewielką różnicą głosów sędziowie pokazali na przeciwnika z Wrocławia.

Zawody były bardzo sprawnie zorganizowane na trzech matach. Wojciech Radziewicz- prezes klubu Champion był jednym z 42 sędziów turnieju, a Daniel Bukowy wspierał drużynę od strony trenerskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom, którzy trzymali kciuki za naszych reprezentantów! Mimo, że Champion działa dopiero drugi rok to już ma na swoim koncie medale Mistrzostw Europy i Polski. Jesteśmy dumni z całej drużyny! Zapraszamy na zajęcia pod okiem mistrzów! Osu!